Logotyp av Widerlöv Uppsala
Logotyp av Widerlöv Uppsala

Fålhagsleden 3D

Fålhagen, Uppsala kommun

Visa på karta

2 695 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    57 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 898 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
1936
Förening
HSB:s BRF Trean i Uppsala
Energiklass
D
Pris/m²
47 281 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna fina 30-talslägenhet med populär planlösning, bekvämt belägen på första våningen en halvtrappa upp. Tidstypiska detaljer såsom generös takhöjd, fönsterbrädor i vacker marmor och fina trägolv. Här välkomnas du av en möblerbar hall med gott om förvaring i garderober, ett ljust och fint kök med matplats, ett rymligt sovrum med fönster mot den lugna gården, inbjudande och lättmöblerat vardagsrum med utgång till balkong med kvällssol och ett fräscht badrum med dusch. Lägenheten är i genomgående gott skick. Två tillhörande förråd i källaren. BRF HSB Trean är en välskött förening med god ekonomi och de stora renoveringarna bakom sig. Här finns det bastu och samlingslokal för de boende att nyttja samt trevliga och grönskande innergårdar med trädgårdsmöbler. Med sitt centrala läge endast en mycket kort avstånd från resecentrum får ni perfekta pendlarmöjligheter både via buss och tåg men även via bil då du smidigt kan ta dig ut på E4:an. I närområdet finns bl a gym och affärshuset Kvarnen med ICA, apotek, systembolag och restauranger. Intill finns även Vaksala torg med sin genuina torgmiljö med handel samt Uppsala konsert och kongress. Utmärkt promenadavstånd till city. Välkommen att kontakta mäklaren!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Widerlöv Uppsala

Räkna på ditt nya boende

HSB:s BRF Trean i Uppsala

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling