Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Eslöv
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Eslöv

Trollsjögatan 2A

Eslöv Centralt, Eslövs kommun

Visa på karta

1 195 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    61,5 m²
    Våning
    4 av 5, hiss finns
    Avgift
    5 832 kr/mån
    Driftkostnad
    10 716 kr/år

Byggår
1959
Förening
HSB BRF Bryggaren i Eslöv
Energiklass
D
Pris/m²
19 431 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Genomgående 2 rok med hiss från markplan. Övernattningslägenhet och samlingslokal finns att hyra! Välplanerad lägenhet med mycket ljusinsläpp. Planlösningen är fördelad på entréhall, kök med matplats för 4 personer, sovrum med inbyggda garderober, vardagsrum med plats för såväl soffgrupp som matbord, helkaklat badrum och klädkammare. Via vardagsrummet når man den nyrenoverade balkongen med utsikt över stadsparken. Här bor man bra! Säljaren har bott på Trollsjögatan 2A i fyra år och har njutit varje minut. Lägenheten har ett utmärkt läge, bara fem minuters promenad till stationen och centrum. Dessutom erbjuder balkongen en fantastisk utsikt över den nyrenoverade parken. På morgonen kan man höra fåglarna sjunga, och på kvällen kan man njuta av solnedgången. Planlösningen gör att bostaden känns öppen och ljus, med fönster i två väderstreck som släpper in mycket naturligt ljus. Hissen underlättar i vardagen, och grannarna är trevliga och lätta att komma överens med.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Bryggaren i Eslöv

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling