Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

Fältspatsvägen 4

Eriksberg, Uppsala kommun

Visa på karta

1 795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    54 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 222 kr/mån
    Driftkostnad
    10 320 kr/år

Byggår
1958
Förening
BRF Parken
Energiklass
E
Pris/m²
33 241 kr/m²
Premium
Välkommen till en ljus och välplanerad tvåa i ett av Eriksbergs mest attraktiva lägen! Här bor du i ett lugnt och avskilt område med en härlig balkong som vetter mot grönska, Ekebydalen och föreningens välskötta innergård med pergola och grillplats – helt utan insyn. Bostaden präglas av ett generöst ljusinsläpp och en genomtänkt planlösning som skapar en trivsam och inbjudande atmosfär. Det rymliga sovrummet rymmer enkelt en dubbelsäng och erbjuder god förvaring i en stor garderobslösning. Köket är praktiskt och hemtrevligt med plats för matbord samt gott om arbetsytor. Badrummet är fräscht med helkaklade väggar. Här bor du med naturen precis intill, samtidigt som du har nära till kommunikationer, universitetet och all nödvändig service. Ett perfekt hem för dig som vill ha det bästa av både stad och natur. Ta chansen att bli ägare till denna fina bostad – anmäl ditt intresse redan idag!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Parken

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling