Logotyp av LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Botkyrka

Tre källors väg 17

Eriksberg, Botkyrka kommun

Visa på karta

1 550 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    68,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns
    Avgift
    6 218 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Förening
HSB BRF Tre Källor i Norsborg
Energiklass
E
Pris/m²
22 628 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Endast bokade visningar – kontakta ansvarig mäklare för att boka tid! Här bor du bekvämt i markplan med en stor, hemtrevlig uteplats som enkelt blir en förlängning av bostaden. Från köket når du direkt ut till denna inbjudande yta – perfekt för grillkvällar, fika i solen eller avkopplande stunder med familj och vänner. Lägenheten erbjuder en öppen och social planlösning med gott om plats för både soffgrupp och matbord. De stora fönstren släpper in generöst med ljus och skapar en luftig och ljus atmosfär. Genomgående parkettgolv och vitmålade väggar ger en stilren och neutral bas som passar alla inredningsstilar. Köket är modernt och funktionellt, utrustat med bra arbetsytor och goda förvaringsmöjligheter – ett kök som både inspirerar till vardagsmatlagning och bjuder in till socialt umgänge. Från köket kliver du ut till uteplatsen som blir en naturlig samlingspunkt under årets varmare månader. Badrummet är helkaklat och fullt utrustat med dusch, dubbla handfat, tvättmöjligheter och praktisk förvaring. Lägenheten rymmer även en generös klädkammare, som ger gott om extra förvaringsutrymme – en smart detalj som höjer vardagskomforten. Du bor i en stabil och välskött HSB-förening med fina faciliteter såsom pool, gym, övernattningslägenhet och mer – ett boende med det lilla extra! För mer information, kontakta ansvarig mäklare Fadi Haddad!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Tre Källor i Norsborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling