Logotyp av LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Botkyrka

Skarpbrunnavägen 201 Markplan

Eriksberg, Botkyrka kommun

Visa på karta

1 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    64 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 037 kr/mån
    Driftkostnad
    470 kr/år

Byggår
1977
Förening
BRF Stenbocken
Pris/m²
23 359 kr/m²
Premium
Balkong
Uteplats
Välkommen till Skarpbrunnavägen 201 – en stilfull och välplanerad 2:a om 64 kvm på bekvämt markplan! Här erbjuds ett hem med genomtänkta ytor, fina materialval och härliga uteplatser som skapar en perfekt kombination av komfort och trivsel. Bostaden har en mycket tilltalande planlösning med ett stort och luftigt vardagsrum där det finns gott om plats för både soffgrupp och matplats. Härifrån nås den påkostade inglasade balkongen som blir ett extra rum större delen av året – med eftermiddag- och kvällssol som skapar en fantastisk plats för avkoppling och umgänge. Vid entrén möts du av en trevlig uteplats med morgonsol – perfekt för dagens första kaffe i lugn och ro. Köket är smakfullt utformat med köksö som elegant avgränsar köket från vardagsrummet och skapar en social och modern känsla. Klinkergolv i köket ger både stil och praktisk funktion, medan genomgående parkettgolv i vardagsrum, sovrum och hall bidrar till ett varmt och enhetligt intryck. Det helkaklade badrummet är fräscht och välutrustat med både tvättmaskin och torktumlare för högsta bekvämlighet i vardagen. Sovrummet är rofyllt med plats för större säng och förvaring. Här bor du bekvämt på markplan i populära BRF Stenbocken – en stabil och solid förening med god ekonomi. Läget är mycket attraktivt med närhet till tunnelbana, buss, garage och parkeringsmöjligheter i föreningen. En mycket trivsam bostad för dig som söker ett bekvämt boende med fina sociala ytor, generöst ljusinsläpp och två härliga uteplatser att njuta av från morgon till kväll.