1/16

1 049 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
53,5 m²
Våning
4 av 4, hiss finns ej
Avgift
2 339 kr/mån
Byggår
1948
Förening
BRF Viskan i Helsingborg
Energiklass
E
Pris/m²
19 607 kr/m²
Antal besök
561
Premium
Balkong
HÖGST UPP I HUSET, MÅNADSAVGIFT 2339 kr, SKULDFRI FÖRENING!
På våning fyra på trivsamma Tranemansgatan finner ni denna fina bostad med trivsam planlösning och bra med förvaringsmöjligheter. En social och välplanerad bostad med rymlig balkong i soligt västerläge.
Denna bostad är perfekt för den som lägger vikt vid ett centralt boende med slående charm. Lägenheten ligger på ett perfekt läge med närhet till citypuls och fina promenadstråk! Eneborg är ett eftertraktat område som tack vare dess närhet till city och bekvämligheter som matbutiker och fina grönområden attraherar många. Det tar bara ett par minuter att promenera till city och med bil tar man sig med lätthet till välsorterad matbutik, shopping eller motorväg.
Anmäl ert intresse redan idag, innan det är försent!
Lämna era uppgifter genom att enkelt göra en intresseanmälan på vår hemsida eller ta kontakt med ansvarig mäklare, redan idag!