Logotyp av Husrum Fastighetsmäkleri
Logotyp av Husrum Fastighetsmäkleri

Intagsgatan 18C

Djurgården, Eskilstuna kommun

Visa på karta

945 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    56 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 676 kr/mån
    Driftkostnad
    3 000 kr/år

Byggår
1947
Förening
BRF Svalan 30 i Eskilstuna
Energiklass
D
Pris/m²
16 875 kr/m²
Premium
Stilren och välplanerad genomgångslägenhet intill Djurgårdsparken! Varmt välkommen till Intagsgatan 18C och denna trivsamma bostad om 56 kvm fördelat över två rum och kök. Bostaden är bekvämt belägen en halv trappa upp och präglas av ljusa ytskikt, trevliga sällskapsytor och goda förvaringsutrymmen. Här möts du av en ljus och välkomnande hall, ett trivsamt sovrum och helkaklat badrum utrustad med tvättmaskin. Stilrent kök med plats för matbord samt ett generöst vardagsrum, en utmärkt plats för både sociala sammanhang och avkoppling. Här bor du i en omtyckt förening med ett perfekt läge nära grönområden, matbutik, gym, restauranger, Mälarsjukhuset, citykärnan och mycket mer. Välkommen att anmäla ditt intresse!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Svalan 30 i Eskilstuna

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling