Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Helsingborg
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Helsingborg

Dalhemsvägen 53B

Dalhem, Helsingborgs kommun

Visa på karta

785 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    65 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 983 kr/mån

Förening
HSB BRF Kjellstorp i Helsingborg
Energiklass
F
Pris/m²
12 077 kr/m²
Premium
Varmt välkomna till Dalhemsvägen 53B! På andra våningen finner vi denna fina och moderna 2ROK som fördelas på 65 kvadratmetrar. Här erbjuds ett rymligt kök med gott om arbetsplats och förvaring. Stort, ljust vardagsrum med plats för den stora soffgruppen. Sovrum med fönster som vetter mot den inglasade balkongen. Lägenheten har en stor klädkammare och helkaklat badrum med tvättmaskin. Lägenheten renoverades under 2020 med nya golv och nymålade, vita väggar. Nytt, helkaklad och stambytt badrum. Ta chansen att förvärva denna moderna, ljusa lägenhet! Här bor man i en välskött förening med stora fördelar som tillgång till garage och parkeringsplats, förråd som ingår precis utanför dörren, festlokal och övernattningslägenhet som går att hyra samt gym som bostadsrättsinnehavarna får nyttja för ca 500 kr om året. I närområdet finns bra utbud av mataffärer, förskola och skola upp till årskurs 9, fina grönområden och bra bussförbindelser. För den som pendlar med bil nås motorvägen lätt både norr och söder ut. Varmt välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Kjellstorp i Helsingborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling