Logotyp av Fastighetsbyrån Uddevalla
Logotyp av Fastighetsbyrån Uddevalla

Exercisvägen 1B

Centrum, Uddevalla kommun

Visa på karta

1 190 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    68,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 676 kr/mån
    Driftkostnad
    2 400 kr/år

Förening
BRF Honnör
Pris/m²
17 372 kr/m²
Premium
Här erbjuds en fantastisk bostad på andra våningen i det gamla officerarbostadshuset anno 1913. Bostaden präglas av äldre charm som djupa fönsternischer, vackra trägolv och generös takhöjd. Stora fönsterpartier skänker vackert ljus över hela bostaden och ger en känsla av extra rymd. Lägenheten renoverades 2018 med nytt kök och badrum, nya ytskikt och slipade golv. Stamrenoveringen i fastigheten utfördes 1998-2001. Här bor du med närhet till centrum med restauranger, service, gym och bra urval av kommunikationer. En kort bit från bostaden ligger vackra regementsparken med möjlighet till fina promenader. - Nära kommunikationer - Nyrenoverat kök & badrum - Insynsskyddat läge - Populär adress - Bra planlösning - Fiber är installerat - Tvättstuga i källaren - Förråd på vinden - Parkeringsplats ingår (200 kr/mån) - P-plats med laddare finns Kontakta ansvarig mäklare Peter Malm 0703-306953 på Fastighetsbyrån för mer information!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Honnör

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling