Logotyp av LF Fastighetsförmedling Trollhättan
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Trollhättan

Domsagevägen 4 C

Centrum, Trollhättans kommun

Visa på karta

950 000 kr

1 195 000 kr-21 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    53,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 913 kr/mån
    Driftkostnad
    1 440 kr/år

Byggår
1942
Förening
BRF Älvkvarnen u p a
Energiklass
E
Pris/m²
17 757 kr/m²
Plus
Välkomna till denna smakfullt renoverade bostad som erbjuder en genomtänkt planlösning med generösa sällskapsytor och ett härligt ljusflöde från fönster i två väderstreck. Interiören präglas av enhetliga färgval, moderna material och noggrant utförda renoveringar som skapar ett stilrent och inbjudande helhetsintryck. Köket är modernt renoverad med gott om praktiska arbetsytor. Här finns full maskinell utrustning, gott om förvaring samt plats för matbord intill fönstren som ger ett fint ljusinsläpp. Sovrummet rymmer enkelt en dubbelsäng och kompletteras av skjutdörrsgarderober som ger goda förvaringsmöjligheter. Pardörrar leder ut till en fransk balkong som bidrar med extra ljus och känsla av rymd. Det helkaklade badrummet renoverades i samband med stambytet 2007 och är utrustat med bland annat tvättmaskin. Läget är svårslaget med bekvämt avstånd till resecentrum, högskola och stadens fulla serviceutbud – allt nås enkelt till fots. Ett utmärkt boende för den som söker ett modernt hem med centralt läge och hög standard.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Älvkvarnen u p a

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling