Logotyp av Trygg Mäklarhus
Logotyp av Trygg Mäklarhus

Klostergatan 20

Centrum, Örebro kommun

Visa på karta

1 995 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    62,5 m²
    Våning
    5 av 5, hiss finns
    Avgift
    4 663 kr/mån
    Driftkostnad
    1 500 kr/år

Byggår
1984
Förening
BRF Gillet
Energiklass
C
Pris/m²
31 920 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
- BADRUM RENOVERAT 2021 - KÖK RENOVERAT 2021 - HÖGST UPP I HUSET - BALKONG MED EFTERMIDDAGS/KVÄLLSSOL - NYA GOLV 2021 - HUSHÅLLSEL INGÅR I MÅNADSAVGIFTEN - CENTRALT, LUGNT LÄGE - GEMENSAM BASTU, GYM OCH GÄSTRUM - NÄRHET TILL USÖ OCH RESECENTRUM Välkommen till ett hem där det centrala läget möter en lugn och trivsam omgivning. Här bor du med stadens utbud inom bekvämt räckhåll samtidigt som området präglas av grönska och ett behagligt tempo. Lägenheten är belägen högt upp i huset på våning sex och nås smidigt via hiss, vilket ger ett fint ljusinsläpp och en trevlig utsikt över omgivningarna. Bostaden erbjuder ett funktionellt och välplanerat kök samt rymliga sovrum med gott om plats för både vardagsliv och sociala tillfällen. Föreningen har en stabil ekonomi vilket skapar en trygg boendemiljö för de boende. Som medlem finns dessutom tillgång till flera uppskattade gemensamhetsutrymmen, bland annat bastu, gym och gästrum – bekvämligheter som gör vardagen lite enklare och mer trivsam.
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Trygg Mäklarhus

Räkna på ditt nya boende

BRF Gillet

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling