Logotyp av Bjurfors Hässleholm
Logotyp av Bjurfors Hässleholm

Skolgatan 13

Centrum, Hässleholms kommun

Visa på karta

660 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    57 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 422 kr/mån
    Driftkostnad
    5 904 kr/år

Byggår
1956
Förening
BRF Solhem
Energiklass
D
Pris/m²
11 579 kr/m²
Balkong
Välkommen till denna trivsamma och stilrena tvåa mitt i centrala Hässleholm – ett hem som kombinerar funktion, ljus och ett svårslaget läge. Lägenheten erbjuder ett modernt grått kök med mörkt golv och elegant mosaik som stänkskydd. Köket är utrustat med kyl/frys, spis och fläkt och har en tidlös design som passar de flesta. Det genomgående golvet i hall, sovrum och vardagsrum skapar ett enhetligt och harmoniskt intryck. Vardagsrummet badar i ljus tack vare stora fönster och här finns god plats. Här finns även generöst med förvaring i garderober, liksom i hallen. Garderoberna i vardagsrummet går att byta ut mot de i hallen om ni önskar mer yta i vardagsrummet för t.ex. extra matbord eller kontorsplats. Sovrummet är rofyllt och praktiskt utformat med platsbyggda garderober som erbjuder utmärkt förvaring. Badrummet är helkaklat med klinkergolv och utrustat med badkar, handfat och toalett. Ett perfekt boende för dig som vill bo bekvämt, stilrent och med stadens utbud precis utanför dörren. På bara några minuter når du centralstationen vilket ger ett ypperligt läge för dig som pendlar. Välkomna att boka en tid för visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Solhem

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling