Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

Garvaregatan 6C

Centrum, Härnösands kommun

Visa på karta

395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    53,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 307 kr/mån
    Driftkostnad
    3 000 kr/år

Byggår
1945
Förening
BRF Mellanholmen
Energiklass
D
Pris/m²
7 383 kr/m²
Premium
Välkommen till Garvaregatan 6C – en bostadsrätt med ett bra läge på populära Mellanholmen. Här bor du centralt i Härnösands charmiga centrum, med havet och stadens utbud på bekvämt promenadavstånd. Lägenheten ligger i ett trivsamt hus med endast tre våningar, och från bostaden möts du av en vacker utsikt mot vattnet som omger Mellanholmen. Den trevliga balkongen i soligt sydvästläge blir snabbt en favoritplats för avkoppling, middagar och sociala stunder från tidig vår till sen höst. Här bor du i en välskött förening med stabil ekonomi, vilket ger trygga boendeförhållanden och goda förutsättningar för en långsiktigt hållbar avgiftsnivå. Närheten till kommunikationer gör vardagen smidig, oavsett om du pendlar eller bara vill ha enkel access till resten av staden och regionen. En bostad för dig som värdesätter havsutsikt, centralt läge och ett bekymmersfritt boende i en bra förening. Härnösands vattennära stadsliv väntar på nästa ägare. Kontakta mäklaren för mer information.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Mellanholmen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling