Logotyp av MOHV Halmstad
Logotyp av MOHV Halmstad

Nissabogatan 22

Centrum, Halmstads kommun

Visa på karta

1 750 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    43,5 m²
    Våning
    3 av 6, hiss finns
    Avgift
    4 370 kr/mån
    Driftkostnad
    10 490 kr/år

Byggår
2018
Förening
Riksbyggen BRF Salmo Salar
Energiklass
D
Pris/m²
40 230 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
På tredjevåningsplan söker denna smakfulla tvåa om 43,5 m2 efter ny ägare! Här trivs du på yteffektiva kvadrat med en öppen planlösning. Köket erbjuder bra förvaringsmöjligheter samt är modernt utrustad med b.la. diskmaskin. Badrummet är helkaklat och erbjuder tvättmöjligheter i kombimaskin. Sovrummet är luftigt med möjlighet till kontorsplats. Inte att glömma är den underbara balkongen som dessutom glasats in och återfinns i bästa solläge. Lyxigt nog värms hela bostaden upp med vattenburen golvvärme - vilket bidrar till maximal komfort! Riksbyggens brf Salmo Salar har snabbt uppmärksammats för sin moderna arkitektur och toppmoderna lägenheter. Föreningen erbjuder flera mervärden såsom en stor takterrass, en gemensam lokal med ett pentry som kan använda till fest, träning samt en relax med inglasat uterum, bastu och dusch. Dessutom finns även en uppskattad övernattningslägenhet att kunna hyra när familj eller vänner kommer på besök. Inte att glömma är att föreningen har ett mycket fördelaktigt tecknat kollektivt abonnemang från Telia för internet (fiber) samt TV till endast 229kr/mån. På Nissastrand bor du på lugnt läge med absolut närhet till stadens puls. Utmed Nissan finns flera mysiga promenadstråk och motionsslingor. Närområdet erbjuder även hög service med flera matbutiker, restauranger, träningsanläggningar samt kollektivtrafik.
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av MOHV Halmstad

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Salmo Salar

Karta & restider