Logotyp av LF Fastighetsförmedling Enköping
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Enköping

Fjärdhundragatan 27

Centrum, Enköpings kommun

Visa på karta

1 250 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    58,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 550 kr/mån

Byggår
1944
Förening
Riksbyggen BRF Enköpingshus nr 3
Energiklass
E
Pris/m²
21 368 kr/m²
Premium
Balkong
*NYTT PRIS Välkommen till en ljus och välplanerad tvåa där varje kvadratmeter används på bästa sätt. Lägenheten har genomgående fina materialval och en härlig känsla av rymd – perfekt för dig som vill ha både stil och funktion. Bostaden är belägen på gaveln, endast en halv trappa upp och har en härlig balkong med kvällssol – ett perfekt ställe att njuta av sommarkvällarna på. Vardagsrummet är luftigt med fint ljusinsläpp och direkt utgång till balkongen. Köket, som ligger i öppen anslutning till matplatsen, är både snyggt och praktiskt, med gott om arbetsytor för dig som gillar att laga mat. Hallen är välkomnande med klinkergolv och skön golvvärme, och härifrån når du alla rum i bostaden – inklusive det rymliga sovrummet som har en generös walk-in closet. Badrummet är helkaklat med golvvärme i en stilren ton och utrustat med både tvättmaskin och torktumlare. Det här är en lägenhet som bjuder på både stil, smarta lösningar och en riktigt trevlig känsla – här är det lätt att trivas. Varmt välkommen med din intresseanmälan.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Enköpingshus nr 3

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling