Logotyp av Stjernfeldt Fastighetsbyrå
Logotyp av Stjernfeldt Fastighetsbyrå

Kvarngatan 7B

Centrum, Älmhults kommun

Visa på karta

625 000 kr

795 000 kr-21 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    63,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns
    Avgift
    4 885 kr/mån

Byggår
1988
Förening
HSB:s BRF Håkan i Älmhult
Energiklass
E
Pris/m²
9 843 kr/m²
Balkong
Hiss
Nu ges chansen till denna trevliga bostadsrätt i centrala Älmhult, bostadsrättsföreningen är populära BRF Håkan. Två rum och kök belägen på tredje våningen balkong med utsikt mot centrum, vetter mot söder. Ett bekvämt och ljust boende. En fördelaktigmånadsavgiften på 4 885 kr, det ingår värme, vatten/avlopp, renhållning, internet och kabel-tv paket. Till bostadsrätten hör ett förråd. Bostadsrättsföreningen tillhandahåller också tvättstuga, mötesrum, bastu och en mysig och inramad innergård. Varmt välkomna att anmäla er till visningen!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB:s BRF Håkan i Älmhult

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling