Logotyp av SkandiaMäklarna Örebro
Logotyp av SkandiaMäklarna Örebro

Kilsgatan 14

Centralt - väster, Örebro kommun

Visa på karta

1 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    69,7 m²
    Våning
    2, hiss finns
    Avgift
    4 670 kr/mån
    Driftkostnad
    5 700 kr/år

Byggår
1983
Förening
BRF Vickern 10
Energiklass
E
Pris/m²
24 319 kr/m²
Premium
Hiss
Vi befinner oss i populära kvarter på centrala väster och den mysiga staden i staden-känslan som präglar området! Här presenteras nu en generös tvårummare med loftgångsbalkong mot innergården. I lägenheten möts man av ett luftigt intryck som tar form genom den öppna umgängesytan mellan matplats och kök. Vidare inryms här ett stort vardagsrum med fönsterparti i burspråk, helkaklat badrum, klädkammare och ett rymligt sovrum med garderob. Föreningen har en god ekonomi och byggnaden är bekvämt anpassad med hiss, tvättstuga och cykelförråd. Den trivsamma omgivningen erbjuder ett väldigt brett utbud av butiker, restauranger och fina parkområden för lek, umgänge och avkoppling. Här bor man dessutom med endast några minuters promenadavstånd till stadspulsen och allt som city har att erbjuda. Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Vickern 10

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling