Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Södertälje/Nykvarn
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Södertälje/Nykvarn

Erik Dahlbergs väg 4

Centralt, Södertälje kommun

Visa på karta

1 370 000 kr

1 495 000 kr-8 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    61 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 815 kr/mån

Förening
BRF Kvarteret Kastanjen nr 4-5
Energiklass
D
Pris/m²
22 459 kr/m²
Premium
ACCEPTERAT PRIS! Nu erbjuds denna ljusa tvåa om 61 kvm med härlig planlösning! Vardagsrummet är rymligt med plats för soffgrupp, dörr till den franska balkongen samt en härlig öppen spis. Sovrummet är i bra storlek med härligt ljusinsläpp och plats för dubbelsäng. Kök i fräscht och bra skick med plats för matbord. Vitvaror i bra skick med diskmaskin, induktionshäll och kyl/frys. Helkaklat badrum i bra skick med wc, kommod och dusch. Här bor du med närhet till kommunikationer, där bussförbindelser till Liljeholmen samt buss till Östertälje station finns en 50-meter utanför porten. Med en kort promenad når du centrum med matbutiker, restauranger och shopping. Närhet till fina grönområden och Södertäljes kanske finaste gångstråk längs kanalen finns även detta bara runt hörnet. Varmt välkommen att kontakta mäklaren för mer information!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Kvarteret Kastanjen nr 4-5

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling