Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Dalagatan 8D

Centralt, Sandvikens kommun

Visa på karta

475 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    53,5 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    5 520 kr/mån
    Driftkostnad
    4 720 kr/år

Byggår
1962
Förening
BRF Dalbacken
Energiklass
E
Pris/m²
8 879 kr/m²
Balkong
På våning två finner ni denna välplanerade tvåa med stilrent kök, ljust badrum, sovrum med garderober och stort vardagsrum med fint ljusinsläpp från två håll. Från vardagsrummet nås bostadens balkong med fritt läge, där ni med fördel spenderar större delen av soliga dagar. Här bor ni i en HSB-förening där bredband och TV ingår i månadsavgiften. Centralt läge med Stadsparken, pensionärsstigen vid Hälsans stig runt hörnet och all service inom gångavstånd. Goda kommunikationer med flera busshållplatser inom kort avstånd. Varmt välkomna att kontakta ansvarig mäklare vid intresse!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Dalbacken

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling