Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Barrsätragatan 46A

Centralt, Sandvikens kommun

Visa på karta

675 000 kr

750 000 kr-10 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    60,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 917 kr/mån
    Driftkostnad
    5 100 kr/år

Byggår
1962
Förening
HSB BRF Enen i Sandviken
Energiklass
D
Pris/m²
11 157 kr/m²
Plus
Balkong
Välkommen till denna charmiga 2-rumslägenhet i hjärtat av Sandviken! Här bor du bekvämt i en välplanerad bostad med ett stort och ljust vardagsrum med plats för både matgrupp och soffa, perfekt för avkoppling och umgänge. Köket är rymligt och erbjuder gott om förvaringsutrymme, även här rymmer du en matgrupp för trevliga middagar med familj eller vänner. I det stilrena och fräscha badrummet finner du utöver dusch och wc även en tvättmaskin som underlättar vardagslivet. Den stora höjdpunkten i bostaden är den härliga inglasade balkongen i söderläge, som både förlänger sommaren och bjuder in till mysiga stunder året om. Här kan du njuta av morgonkaffet i solens strålar eller koppla av med en bok i den stilla kvällen. Bostadsrätten är centralt belägen med nära tillgång till allt du behöver. I området finns trevliga caféer, restauranger och butiker på bekvämt avstånd. För dig som uppskattar naturen ligger grönområden och promenadstråk bara en kort promenad bort. Varmt välkommen att kontakta ansvarig mäklare vid intresse!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Enen i Sandviken

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling