Logotyp av Croisette Fastighetsförmedling
Logotyp av Croisette Fastighetsförmedling

Sjögatan 10A

Centralt Oxelösund, Oxelösunds kommun

Visa på karta

375 000 kr

435 000 kr-14 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    58 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 387 kr/mån
    Driftkostnad
    4 500 kr/år

Förening
Riksbyggen BRF Oxelösundshus nr 3
Energiklass
E
Pris/m²
6 466 kr/m²
Premium
Välkommen till denna snygga och fräscha tvårummare högst upp i huset med generöst och behagligt ljusflöde. Denna bostad - disponerad om två rum och kök har snygga ytskikt, målade/tapetserade väggar i ljusa färger samt snygga trägolv. Det är trevligt kök med vita luckor från Ikea "Bodbyn" med smarta låd- och hyllsystem och fräsch maskinell utrustning. Vidare är det helkaklat badrum med klinkergolv. Riksbyggenföreningen Oxelösundshus 3 är välskött med bra ekonomisk ställning. Låg belåning och låg nettoskuld samt grönskande och fin innergård. Det är kort promenadavstånd till närmaste affär och snabbmat, samt en endast något längre promenad till centrala Oxelösund med bra mataffär, apotek, systembolag med mera.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Oxelösundshus nr 3

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling