Logotyp av LF Fastighetsförmedling Halmstad
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Halmstad

Laholmsvägen 20

Centralt/Högskolan, Halmstads kommun

Visa på karta

1 395 000 kr

1 695 000 kr-18 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    58 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 247 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Förening
BRF Domherren i Halmstad
Energiklass
F
Pris/m²
24 052 kr/m²
Uteplats
NYTT PRIS! Välkommen hem till denna förtjusande tvåa med behagligt promenadavstånd till citys puls och Högskolan. Fastigheterna i Brf Domherren erbjuder en charm som kännetecknas av den tjugotalsklassicistiska stilen som även går under namnet "Swedish Grace". Detta visar sig i form av spännande exteriörer med prydnadsgavlar, klassiska fönster, sadeltak och en kulörvariation på fasaderna som för oss tillbaka i decennierna. Bostaden erbjuder en genomgående planlösning med vackra trägolv, renoverat kök från 2023 samt gott om sociala ytor med sina välplanerade kvadratmeter. Sovrummet är stort till storleken och här får ni plats med både dubbelsäng samt skrivbord. Föreningen är välskött med god ekonomi, låg månadsavgift samt fri parkering på gatan utanför. Varmt välkomna med er intresseanmälan!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Domherren i Halmstad

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling