Logotyp av Fastighetsbyrån Hässleholm
Logotyp av Fastighetsbyrån Hässleholm

Snapphanegatan 4B

Centralt, Hässleholms kommun

Visa på karta

495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    52,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 262 kr/mån
    Driftkostnad
    2 600 kr/år

Byggår
1946
Förening
HSB BRF Hemmanet i Hässleholm
Energiklass
E
Pris/m²
9 429 kr/m²
Premium
Balkong
Med närhet till centrum och natursköna Hembygdsparken finner du denna charmiga tvårummare i HSB brf Hemmanet. Bekvämt belägen en halvtrappa upp i huset med balkong i ungefärligt västerläge som vetter mot parken. Här erbjuds en välplanerad bostad med genomgående planlösning, renoverat badrum i stambytt fastighet, fräscht renoverat kök m genomgående ljusa färgval. Omgivningen inbjuder till härliga promenader i Hembygdsparken och naturområden som Galgbacken. För den aktiva finns Q-poolen med bl.a simhall och gym som bara ligger något kvarter bort. Livsmedelsaffären Coop ligger också på nära avstånd, likaså Hässleholms centrum med dess utbud och kommunikationer. Välkommen!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Hemmanet i Hässleholm

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling