Logotyp av LF Fastighetsförmedling Eskilstuna
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Eskilstuna

Lindtorpsgatan 8C

Centralt, Eskilstuna kommun

Visa på karta

1 250 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    59,6 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 630 kr/mån
    Driftkostnad
    4 140 kr/år

Byggår
1961
Förening
BRF Formannen 16
Energiklass
E
Pris/m²
20 973 kr/m²
Balkong
Välplanerad tvårumslägenhet högst upp i huset med optimalt läge nära centrumkärnan i centrala Eskilstuna. Lägenheten med sina ljusa och trivsamma färgval erbjuder ett fullt utrustat kök i modern tappning med vitvaror i rostfritt utförande och bra matplats. Ett helkaklat duschrum, komplett med tvättmaskin. Sovrummet är trivsamt och snyggt inrett med plats för dubbelsäng och erbjuder därtill gott om förvaringsutrymme. Från det trevliga vardagsrummet med plats för soffa och matplats finns utgång till den trevliga balkongen med sina öppningsbara skjutglaspartier och vackra solläge. Här bor du i en trivsam lägenhet med en låg månadsavgift i centrala Eskilstuna! Belägen i populär och lågt belånad förening med flera, större renoveringar utförda. Promenadavstånd till city, livsmedelsbutiker, shopping och nöjesliv. På kort avstånd nås även vackra promenadstråk längs med Eskilstunaån. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Formannen 16

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling