Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Åmål
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Åmål

Lunnegatan 4A

Centralt, Åmåls kommun

Visa på karta

575 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    62,9 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 144 kr/mån
    Driftkostnad
    5 160 kr/år

Byggår
1967
Förening
BRF Draken
Energiklass
C
Pris/m²
9 141 kr/m²
Plus
Bostadsrättslägenhet med attraktivt och centralt läge i en omtyckt och välskött BRF. Lägenheten består av två rum, varav ett rymligt sovrum med goda förvaringsmöjligheter. Här finns även ett ljust och inbjudande vardagsrum. Från vardagsrummet nås den inglasade balkongen i sydostläge, där du kan njuta av morgonsolen och en vacker utsikt mot A-hamnen och Vänern. Köket är funktionellt och välplanerat med bra arbetsytor och plats för matbord, vilket gör det till en trivsam plats för både vardag och sociala tillställningar. Badrummet är fräscht och praktiskt utformat. Här finns även en trevlig gemensam innergård med uteplats och grönska, vilket skapar en harmonisk miljö för avkoppling och umgänge. Föreningen är stabil och erbjuder flera bekvämligheter för de boende, däribland möjlighet till garageplats via kösystem – en stor fördel för den som önskar ett bekvämt boende med smidig parkering. Välkommen!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Draken

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling