Logotyp av Fastighetsbyrån Upplands Väsby
Logotyp av Fastighetsbyrån Upplands Väsby

Lergropsvägen 4

Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun

Visa på karta

2 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    55 m²
    Våning
    3 av 6, hiss finns
    Avgift
    4 471 kr/mån
    Driftkostnad
    7 144 kr/år

Byggår
2018
Förening
BRF Tegelbruket 3
Energiklass
C
Pris/m²
43 545 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Tillfälle att förvärva en nyproducerad 2:a i berömda Tegelbruket 3 med en stor balkong mot öst med morgon och förmiddag sol och närhet till allt! Nu kan du köpa en nyproducerad rymlig tvåa om 55 kvm i Tegelbruket 3 med stor balkong i östläge (morgon och förmiddagssol) mot lugn innergård. Här bor du nära till både Väsby C och pendeltågsstationen i en attraktiv bostad med effektiv planlösning och stilrena färgval i ljusa toner med ekparkett, vitmålade väggar och kök i vitt utförande samt köksmaskiner från Siemens. Den väl genomtänkta planlösningen ger många möbleringsmöjligheter och skapar en genomgående luftig känsla och en fin rymd speciellt i de sociala ytorna mellan vardagsrum och kök. I bostaden finns ett yteffektiv sovrum med egen Walk-In-Closet samt ett stort bardum med duschhörna och all utrustning du kan tänkas behöva självklart är det klinkers och kakel och golvvärme. En bostad som är bekvämt och bekymmersfritt det kan bli. Ett riktigt "pendlarläge" då stationen med både tåg och bussar ligger ett "stenkast" från bostaden. Gillar du att promenera då föreslår jag en promenad längs ån mot grönområden och skogen, här kan du koppla av och njuta av naturens skiftningar. Närhet till Väsby centrum med butiker och restauranger. I huset finns hiss, förråd, cykel, barnvagnsförråd samt garage - allt för att ditt boende skall bli så enkelt som möjligt. Förutom egen balkong erbjuder föreningen en väl skyddad och solig innergård med grillplats, pergola, lekställning och trevliga grönytor. Lugnt beläget långt in i kvarteret men ändå så centralt man kan komma. Ett stenkast från huset når man pendeltågstation, ett flertal restauranger samt bussanslutning. På ett par minuter når man RQT - en modern tennis och padelbana samt Väsby centrum. Pendeltåg till såväl Stockholm City som Arlanda och Uppsala. - Möjlighet till snabbt tillträde om man så vill. Boka gärna PRIVATVISNING via ansvarig mäklare Orhan Aydin 073-503 80 67!