Logotyp av Mäklarhuset Lidköping/Vara
Logotyp av Mäklarhuset Lidköping/Vara

Torggatan 19 C

Centrala Vara, Vara kommun

Visa på karta

590 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    54 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 779 kr/mån
    Driftkostnad
    8 940 kr/år

Byggår
1980
Förening
HSB BRF Kastanjen i Vara
Energiklass
C
Pris/m²
10 926 kr/m²
Uteplats
Torggatan 19 C presenterar en ljus och välskött tvårummare i bekvämt markplan, med ett attraktivt läge i populära föreningen HSB Kastanjen. Bostaden erbjuder generösa förvaringsmöjligheter i två klädkammare/förråd samt ett externt förråd, och i sovrummet finns en praktisk garderobsvägg. Utöver sovrummet finns stort vardagsrum med utgång mot baksidan, ett modernt kök samt fräscht duschrum. Vid entrén möts du av en mindre, takad uteplats, och på baksidan väntar ett mer avskilt läge med en rymlig trälagd altan – perfekt för avkopplande sommarkvällar. I föreningen finns flera gemensamma utrymmen såsom tvättstuga och samlingslokal. Här bor du centralt med smidig tillgång till service, butiker och övriga bekvämligheter. Varmt välkommen att boka in dig på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Kastanjen i Vara

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling