Logotyp av LF Fastighetsförmedling Nynäshamn
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Nynäshamn

Centralgatan 32A

Centrala Nynäshamn, Nynäshamns kommun

Visa på karta

1 245 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    58,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 677 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Förening
HSB BRF Oxen i Nynäshamn
Energiklass
E
Pris/m²
21 282 kr/m²
Premium
Balkong
Med inglasad balkong i söderläge, genomtänkt planlösning och fint renoverat badrum utgör denna centralt belägna tvåa ett kvalitativt och prisvärt boende. Ytskikten är fina och ljusa. Parkettgolv ligger i varje rum. Goda förvaringsutrymmen finns både i sovrummet samt i klädkammaren i entréhallen. Brf Oxen är en stabil och lågt belånad bostadsrättsförening som utfört stambyte. Från bostaden är det gångavstånd till det mesta staden har att erbjuda. Inom några minuters promenad finns fina badplatser, skogar och promenadstråk längst vattnet. Inom kort gångavstånd ligger även Nynäshamns centrum med ett varierat utbud av butiker, caféer och restauranger. Intill ligger Nynäshamns gästhamn som erbjuder en underbar skärgårdsmiljö och några riktiga smultronställen som bland annat Restaurang Kroken, Maggans pizzeria och det välbesökta fiskrökeriet. Hamnen är också stadens knutpunkt när det kommer till kollektivtrafiken. Här finns pendeltågsstation och busslinjer som trafikerar, staden, kommunen och sträckorna in mot Stockholm. Varmt välkommen med din intresseanmälan redan idag!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Oxen i Nynäshamn

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling