Logotyp av Bjurfors Centrala Hisingen
Logotyp av Bjurfors Centrala Hisingen

Långängen 7

Centrala Hisingen, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 095 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    36 m²
    Våning
    2 av 5, hiss finns
    Avgift
    3 077 kr/mån
    Driftkostnad
    5 124 kr/år

Byggår
2017
Förening
BRF Piazza Kvillebäcken
Energiklass
D
Pris/m²
58 194 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Med perfekt läge i nya Kvillebäcken ligger denna kvadratsmarta tvåa. Bostaden om ca 36 kvm erbjuder en välplanerad planlösning där varje kvadratmeter utnyttjas på bästa sätt. Invändigt är bostaden ljus och trivsamt inredd med fantastiskt ljusinsläpp. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar hög trivselfaktor och härifrån nås balkongen som vetter mot soligt söderläge. Köket är välutrustat och erbjuder all maskinell utrustning man kan tänkas behöva. Det rofyllda sovrummet rymmer med enkelhet en större säng och är svalt under hela året. Badrummet är helkaklat och har kombinerad tvätt och torktumlare samt bra med förvaringsutrymmen. I BRF Piazza bor du omgiven av allt du behöver och till förening hör även en grönskande innergård med gemensam grill. På gatorna runt om hittar du Kville Saluhall, bagerier, caféer, restauranger och gym. I närheten ligger även Backaplan med stort utbud av butiker. Även kommunikationerna till och från området är mycket bra genom både buss och spårvagn och du tar dig enkelt in till centrala Göteborg på bara några få minuter.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Piazza Kvillebäcken

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling