Logotyp av MOHV Haninge/Tyresö
Logotyp av MOHV Haninge/Tyresö

Vallavägen 16 4tr

Centrala Handen, Haninge kommun

Visa på karta

1 750 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    64,5 m²
    Våning
    4 av 5, hiss finns
    Avgift
    6 504 kr/mån
    Driftkostnad
    6 252 kr/år

Byggår
1983
Förening
HSB BRF Slätmossen i Haninge
Pris/m²
27 132 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
RING FÖR VISNING Välkommen till denna trivsamma tvåa högt upp i huset med ett genomgående golv som skapar en enhetlig och stilren känsla i hela bostaden. Lägenheten erbjuder en välplanerad planlösning med ljusa ytor och gott om plats för både vardag och umgänge. Bostaden har ett ljust kök med plats för matbord, ett rymligt sovrum med bra förvaring samt ett lättmöblerat vardagsrum. Härifrån nås bostadens verkliga höjdpunkt – den stora inglasade balkongen om 16 kvm. Balkongen fungerar som ett extra rum under stora delar av året och erbjuder gott om plats för utemöbler samt sol under stora delar av dagen. Badrummet är helkaklat och utrustat med dusch, wc, spegelskåp och tvättmaskin. Läget är mycket bekvämt med närhet till både service, kommunikationer och natur. I närheten ligger Handens centrum och pendeltågsstationen. Här finns ett brett utbud av butiker och service, bland annat ICA Maxi Haninge – en av de största och mest välsorterade livsmedelsbutikerna i regionen – samt Willys, Stora Coop och Systembolaget. Området är samtidigt naturnära med fina strövområden och motionsspår i närheten. Slätmossen erbjuder vacker natur och under sommaren är Drevviken ett populärt utflyktsmål med både strand och klippbad. I närheten ligger även Rudan med badplatser, motionsspår, mountainbikeslingor och grillplatser – perfekt för både vardagsmotion och familjeutflykter. Vänligen kontakta Asuman Sagmen vid intresse - 070 553 47 75
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av MOHV Haninge/Tyresö