Logotyp av Svenska Mäklarhuset Halmstad
Logotyp av Svenska Mäklarhuset Halmstad

Åttingsstigen 30D

Centrala Halmstad - Öster, Halmstads kommun

Visa på karta

1 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    57,5 m²
    Våning
    1 av 1, hiss finns ej
    Avgift
    4 444 kr/mån

Byggår
2017
Förening
BRF Strandskatan i Halmstad
Energiklass
F
Pris/m²
26 000 kr/m²
Premium
Uteplats
Drömmer du om din första bostadsrätt – eller letar du och din partner efter ett perfekt första hem tillsammans? Då kan denna stilrena och smart planerade tvåa om 57,5 kvm på Åttingsstigen 30D vara precis vad ni söker. Här möts ni av en bostad i hög standard där det bara är att flytta rakt in. Lägenheten erbjuder ett modernt och kvalitativt kök, ett fräscht helkaklat badrum samt en rymlig sällskapsyta på entréplan. Det stora och mysiga sovloftet skapar både karaktär och extra rymd – en perfekt lösning för ett bekvämt och praktiskt boende. Till lägenheten hör dessutom en trevlig uteplats i markplan med plats för både loungemöbler och grill – perfekt för sommarkvällar med vänner eller en lugn morgonkaffe i solen. Här bor ni med låg månadsavgift i ett lugnt och trivsamt område med goda kommunikationer. Närheten till Halmstad Högskola, livsmedelsbutiker och centrum – som nås på bara några minuters cykeltur – gör vardagen både enkel och bekväm. En perfekt första bostad med hög standard och smart planlösning – missa inte chansen.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarföretag

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Strandskatan i Halmstad

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling