Logotyp av SkandiaMäklarna Gävle
Logotyp av SkandiaMäklarna Gävle

Tredje Tvärgatan 26A

Brynäs, Gävle kommun

Visa på karta

1 175 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    54 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 280 kr/mån
    Driftkostnad
    5 472 kr/år

Byggår
1955
Förening
HSB BRF Patronen i Gävle
Energiklass
E
Pris/m²
21 759 kr/m²
Premium
Nu får du möjlighet att förvärva denna fina tvåa om 54 kvm med balkong i bästa solläge på Brynäs! Här erbjuds en välplanerad lägenhet med allt för ett trevligt boende. När du kliver in möts du av en inbjudande hall med praktisk förvaring i form av inbyggda garderober. Det stilrena köket erbjuder god arbetsyta och förvaring. Köket är breddat och skapar därför mer rymd och större matplats. Sovrummet ger utrymme för en dubbelsäng och har bra garderobsförvaring. Vidare hittar du vardagsrummet som ger ett härligt ljusinsläpp och utrymme för en soffgrupp. Här hittar du även lägenhetens balkong i bästa solläge, en perfekt plats för avkoppling. Badrummet är helkaklat och utrustat med både dusch och tvättmaskin. Här bor du i en välskött förening med en låg månadsavgift där värme, vatten, bostadsrättstillägg samt kabel-tv ingår. Det finns även ett tillhörande vinds och källarförråd till lägenheten. Lägenheten är belägen på Brynäs med närhet till restauranger, matbutik, pizzeria samt goda kommunikationer så du enkelt kan ta dig dit du vill. Ett stenkast bort hittar du trivsamma Stenebergsparken där både lekpark, minigolf och skridskobana på vintern finns. En kort promenad bort hittar du nybyggda statsdelen Godisfabriken som erbjuder både matbutik, saluhall och restauranger. Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Patronen i Gävle

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling