Logotyp av Svenska Mäklarhuset Bromma
Logotyp av Svenska Mäklarhuset Bromma

Dartanjangs gata 68, 5 tr.

Bromma / Annedal, Stockholms kommun

Visa på karta

3 150 000 kr

2 995 000 kr+5 %

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    58 m²
    Våning
    5 av 16, hiss finns
    Avgift
    4 318 kr/mån
    Driftkostnad
    13 547 kr/år

Byggår
2011
Förening
BRF CHATEAU MATTIS
Energiklass
D
Pris/m²
54 310 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Från den rymliga balkongen i sydostläge har ni en härlig utsikt över innergården och Annedals taklandskap. Här kan ni njuta av solen från tidig morgon fram till eftermiddagen. Lägenheten har generösa fönsterpartier som skapar ett fint ljusinsläpp och är smakfullt inredd med harmoniska färger och enhetliga materialval. Planlösningen är väl genomtänkt med en halvöppen planlösning mellan kök och vardagsrum vilket bidrar till att detta är en väldigt social lägenhet. Sovrummet är väl utformat och rymmer gott om förvaring och en fin utsikt. Helkaklat och fräscht badrum utrustat med både tvättmaskin och torktumlare. Brf Chateau Mattis är en stabil och välskött förening med låg belåningsgrad. Föreningens goda ekonomi har tidigare möjliggjort både avgiftssänkningar och en avgiftsfri månad för medlemmarna. Här finns även en gemensamhetslokal högst upp i huset på våning 13 med en fantastisk panoramavy, som kan hyras för 500 kr per dygn. I garaget, som rymmer 51 platser, finns även laddstolpar. Bostaden är belägen på en lugn återvändsgata med en stor gård och lekplats på framsidan. Samtidigt bor ni med närhet till Sundbybergs centrum, Signalfabriken och Landsvägen som erbjuder ett brett utbud av butiker, restauranger, gym, mataffärer och systembolag. Här finns också utmärkta kommunikationer i form av tunnelbana, tvärbana, pendeltåg och bussar. För den som reser mycket är det dessutom enkelt att ta sig till både Bromma och Arlanda flygplats. Detta är en bostad som verkligen bör upplevas på plats, varmt välkomna på visning!