Logotyp av Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Logotyp av Fastighetsbyrån Norra Botkyrka

Domarebacken 14, 3 tr

Botkyrka Alby, Botkyrka kommun

Visa på karta

1 450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    60,5 m²
    Våning
    3, hiss finns
    Avgift
    5 333 kr/mån

Byggår
1971
Förening
BRF Domarebacken 4-16
Energiklass
E
Pris/m²
23 967 kr/m²
Hiss
Varmt välkomna till denna tvåa på Domarebacken. Bostaden erbjuder dig ett badrum, kök med plats för matbord med utgång till inglasad balkong, vardagsrum med goda möbleringsytor. Förråd finns. I Norsborg-Albyberget bor du i snabbväxande kvarter. Botkyrka handelsplats ligger i närheten och samma sak gäller för Alby centrum som ligger inom promenadavstånd. Här finns även matbutiker, förskola, skolor, tunnelbanestation, busshållplats och vårdcentral. Till Stockholm är det en halvtimme med bil eller buss. För dig som köper denna bostad via oss på Fastighetsbyrån och finansierar köpet via Swedbank finns nu ett väldigt förmånligt erbjudande att ta del av där du b.la kan få handpenningslån utan ränta i sex månader samt en månads räntefritt bolån. Vid intresse kontakta ansvarig mäklare Marcus Deniz på 0721453915
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Domarebacken 4-16

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling