Logotyp av Norban Mäkleri
Logotyp av Norban Mäkleri

Albinsrogatan 5B

Borgmästaregården, Malmö kommun

Visa på karta

1 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    40,5 m²
    Våning
    10 av 17, hiss finns
    Avgift
    3 082 kr/mån

Byggår
1965
Förening
HSB BRF Domaren i Malmö
Energiklass
D
Pris/m²
41 852 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Insynsskyddad tvåa belägen på tionde våningen med fri och milsvid utsikt över Öresundsbron och Malmö Skyline. Denna rymliga och renoverade tvåa erbjuder stilrent kök med goda arbetsytor, rymligt vardagsrum, gott om förvaring samt sovrum med plats för dubbelsäng och inglasad balkong i solsäkert västerläge. Från lägenhetens alla rum kan du njuta av naturens alla skiftningar. Borgmästargården är ett populärt område i Malmös innerstad med boende i alla åldrar. Gångavstånd till city och i närheten av Pildammsparken som ligger perfekt till för den som älskar att njuta av naturen. Runt knuten har du COOP Forum matbutik, Mobilia samt Emporia köpcentrum vid Hyllie. Ett stort utbud av närservice finns såsom Stadion, idrottshallar, skolor och vårdcentral. Flera busslinjer har sina hållplatser precis utanför dörren och som bilförare tar du dig snabbt ut till motorvägen.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Domaren i Malmö

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling