Logotyp av HusmanHagberg Göteborg Hisingen
Logotyp av HusmanHagberg Göteborg Hisingen

Molnvädersgatan 12

Biskopsgården, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 150 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    52,4 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 309 kr/mån
    Driftkostnad
    5 500 kr/år

Byggår
1957
Förening
HSB BRF Karlavagnen i Göteborg
Energiklass
F
Pris/m²
21 947 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna fantastiska tvåa med genomtänkt planlösning och ett lugnt läge högst upp i huset – våning 3 av 3. Här bor du utan insyn med fri utsikt och en solig balkong i västerläge, perfekt för att njuta av långa sommarkvällar i eftermiddagssolen. Lägenheten präglas av ljusa ytskikt, generöst ljusinsläpp och stilrena materialval. Den luftiga planlösningen erbjuder ett stort vardagsrum med klassisk fiskbensparkett, ett fräscht kök med plats för matgrupp, ett rogivande sovrum samt ett helkaklat badrum i tidlös stil. Perfekt för dig som söker ett hem att bara flytta in i! Bostaden är belägen i en välskött och stabil HSB-förening med god ekonomi och närhet till såväl serviceutbud, matbutiker och restauranger som kommunikationer. Ett hem att trivas i, oavsett om du är förstagångsköpare eller söker ett lugnare boende med närhet till det mesta. Välkommen att kontakta ansvarig mäklare för mer information samt visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Karlavagnen i Göteborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling