Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Teleskopgatan 6

Bergsjön, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 245 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    63 m²
    Våning
    8 av 8, hiss finns
    Avgift
    4 203 kr/mån
    Driftkostnad
    3 000 kr/år

Byggår
1967
Förening
Riksbyggen BRF Teleskopet
Energiklass
E
Pris/m²
19 762 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna ljusa och välplanerade tvåa om 63 kvm, högst upp i huset på våning 8 av 8 på Teleskopgatan. Här bor du modernt med ett fritt läge och ett fint ljusinsläpp som präglar hela bostaden. Planlösningen är praktisk och lätt att möblera, med ett rymligt vardagsrum som ger gott om plats för både soffgrupp och matplats. Sovrummet är generöst tilltaget och erbjuder goda förvaringsmöjligheter. Bostaden har även genomgående bra förvaring, vilket gör det enkelt att hålla ordning. Från vardagsrummet nås den inglasade balkongen som blir en naturlig förlängning av bostaden – en trevlig plats att nyttja större delen av året. Föreningen erbjuder en imponerande uppsättning gemensamma ytor som förenklar vardagen och höjer livskvaliteten: källarförråd, cykel- samt moped- och motorcykelförråd, barnvagnsrum, garage, gym, bastu och tvättstuga. I närområdet finns gott om grönområden och aktiviteter för både stora och små. På samma gata hittar du grillplatser, lekplatser, fotbollsplaner, basketplaner och öppna gräsmattor – en trivsam miljö med gemenskap och rörelseglädje. Välkommen att höra av dig till ansvarig mäklare Ted Pursiainen Olsson för mer information!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Teleskopet

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling