Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

Bergkantsgatan 10B

Bellevue, Karlstads kommun

Visa på karta

770 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    56,7 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 527 kr/mån
    Driftkostnad
    2 400 kr/år

Byggår
1956
Förening
BRF Bergkantsgården
Energiklass
C
Pris/m²
13 580 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till en mycket trevlig och smakfull tvåa i fint skick på Bellevue. Bostaden erbjuder en härlig stor balkong i västerläge med eftermiddags- och kvällssol. Här kan du njuta av många soltimmar! Bostaden har genomgått renoveringar med bland annat ett nytt kök. Ett modernt kök med vita snickerier och goda förvarings samt arbetsytor. Bostaden erbjuder ett stort och luftigt sovrum med goda förvaringsmöjligheter. Lägenheten har genomgående fina ytskikt. Bellevue är ett populärt och trivsamt område med närhet till natur och bad i Vänern. Bra bussförbindelser och cykelväg in till centrum! Närhet till shopping på Bergvik och IKEA. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Bergkantsgården

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling