Logotyp av Granlöf Stockholm
Logotyp av Granlöf Stockholm

Follingbogatan 18, 2tr

Beckomberga, Stockholms kommun

Visa på karta

1 650 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    39 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    4 124 kr/mån

Byggår
2013
Förening
Riksbyggen BRF Klockhuset i Beckomberga
Energiklass
D
Pris/m²
42 308 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till denna underbara tvåa i hjärtat av charmiga Beckomberga – en plats där lugn, grönska och klassiska detaljer möts i perfekt harmoni. Här bor du på en stillsam gata, insynsskyddat och med en rogivande utsikt över en porlande fontän omgiven av lummig natur. En bostad som bjuder på både själ och stil – idealisk för dig som söker ett hem med både karaktär och bekvämlighet. Vardagsrummet är ljust och luftigt – en trivsam plats att koppla av på, med en smart planerad kokvrå i direkt anslutning som gör matlagningen både praktisk och social. Sovrummet är rymligt och rogivande, utrustat med en stor garderob bakom stilrena dörrar som erbjuder gott om förvaring utan att tumma på estetiken. Väggarna är målade i lugna, moderna toner som skapar en enhetlig och inbjudande känsla genom hela hemmet. Bostadsrättsföreningen är stabil och välskött, med flera mervärden som gör vardagen extra bekväm. I huset finns gemensamma utrymmen såsom fullt utrustat kök med sällskapsytor, festlokal för större tillställningar samt bastu och relaxavdelning – perfekt för att koppla av efter en lång dag. Läget är svårslaget. Utanför porten breder vackra Klockhusparken ut sig – en idyllisk miljö för picknick, lek och vila. Bara ett stenkast bort hittar du bussar som snabbt tar dig till Sundbyberg eller Brommaplan där du enkelt ansluter till tunnelbana, tvärbana och pendeltåg. För vardagens behov finns ICA Bromma inom kort gångavstånd, liksom mysiga restauranger och caféer. Närhet till både natur och stad gör detta till ett hem som verkligen erbjuder det bästa av två världar. Njut av sköna promenader eller joggingturer i närområdets grönområden – allt finns nära till hands. Det här är mer än en bostad – det är en plats att trivas och växa i. En oas i Beckomberga där du kan landa, leva och längta hem till varje dag.