Logotyp av Fastighetsbyrån Södertälje
Logotyp av Fastighetsbyrån Södertälje

Karlslundsgatan 16

Bårsta, Södertälje kommun

Visa på karta

1 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    60,5 m²
    Våning
    12 av 13, hiss finns
    Avgift
    3 995 kr/mån
    Driftkostnad
    4 380 kr/år

Byggår
1964
Förening
HSB BRF Morkullan i Södertälje
Energiklass
E
Pris/m²
28 017 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till Karlslundsgatan 16 och denna högt belägna, fräscha lägenhet på 12:e våningen med hisnande utsikt över staden från den härliga inglasade balkongen. Lägenheten är genomgående i mycket gott skick med stilrena materialval och erbjuder förutom den inglasade balkong med förmiddagssol, ett ljust kök, stort vardagsrum, rogivande sovrum och fräscht helkaklat duschrum. Välskött förening med låg avgift där mycket ingår. Här bor du i lugna omgivningar och närhet till förskola, skola, mataffär, busshållplats, AstraZ, Tomtits, Torekällberget och dessutom med behagligt promenadavstånd till stadskärnan och hela dess utbud. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Morkullan i Södertälje

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling