Logotyp av SkandiaMäklarna Järfälla
Logotyp av SkandiaMäklarna Järfälla

Kalvshällavägen 42

Barkarbystaden, Järfälla kommun

Visa på karta

2 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    56 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    4 889 kr/mån

Byggår
2018
Förening
BRF Stenfalken
Energiklass
C
Pris/m²
42 768 kr/m²
Max
Balkong
Hiss
Välkommen till nybyggda, snabbväxande och populära Barkarbystaden och denna ljusa tvåa om 56 perfekt planerade kvadratmeter. Den stilrena designen är något som verkligen utmärker den här lägenheten. En unik lägenhet med fräscha ytskikt, stora fönster och vackert ljusinsläpp i en välskött bostadsrättsförening. Det första man möts av i denna bostad är en inbjudande hall. Det stilrena och moderna köket bjuder på påkostade material, generösa arbetsytor, skåpluckor i vit kulör och plats för matbord och stolar. Öppet och stilrent vardagsrum med fint ljusinsläpp, stora fönster och härliga umgängesytor. Sovrummet är väl tilltaget med plats för både dubbelsäng och förvaring. Badrummet är stilrent inrett med moderna materialval. Att ha tillgång till utevistelse från lägenheten är något som många drömmer om. I den här lägenheten finns en underbar balkong som verkligen höjer livskvaliteten för dig som boende. Här njuter man av av sena kvällar med familj och vänner! I hjärtat av Barkarbystaden bor du centralt och attraktivt med närhet till alla butiker du kan tänka dig plus lite till. Ica Maxi som ligger tvärs över torget har öppet 06-23 året runt och några hundra meter bort ligger en stor nyöppnad Lidl-butik. Kommunikationerna är fantastiska med busstation vid torget, kort promenadavstånd till tågstation och snart även T-bana. Motorvägen ligger runt hörnet och tar dig till Mall of Scandinavia, Stockholm City och Arlanda flygplats på 20 minuter. Älskar man grönområde finns det ett vackert naturreservat inom promenadavstånd och inom några minuter med bil finns även Görvälnsslott, Görvälnsbadet, Brukets skidbacke och Viksjö golfbana. - Kontakta mäklaren för mer information och förhandsvisning!