Logotyp av Fastighetsbyrån Järfälla
Logotyp av Fastighetsbyrån Järfälla

Flygfältsvägen 13

Barkarbystaden, Järfälla kommun

Visa på karta

2 150 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    49 m²
    Våning
    2 av 5, hiss finns
    Avgift
    3 939 kr/mån
    Driftkostnad
    9 950 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Landa
Energiklass
D
Pris/m²
43 878 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
☀️ Solig balkong i söderläge – njut av maximalt ljus och härliga soltimmar 🏡 Öppen och social planlösning – modernt kök med köksö i anslutning till vardagsrum 🚗Förråd i samma port samt elbilsladdare i garage Välplanerad 2a med solig balkong i populära Barkarbystaden! Välkommen till denna stilrena och ljusa 2 rok om 49 kvm på attraktiva Flygfältsvägen 13! Här erbjuds en modern bostad med genomtänkt planlösning och ett fantastiskt ljusinsläpp som skapar en härlig känsla av rymd. Redan när du kliver in möts du av ett luftigt hem där det vita, smakfulla köket med köksö blir en naturlig samlingspunkt. Köket ligger i öppen planlösning mot vardagsrummet, vilket ger en social och inbjudande yta – perfekt för både vardag och umgänge. Från vardagsrummet når du bostadens balkong i soligt söderläge, där du kan njuta av många härliga soltimmar. En perfekt plats för morgonkaffet eller sena sommarkvällar. Sovrummet är rymligt och erbjuder gott om förvaring tack vare inbyggda garderober. Det helkaklade badrummet är toppfräscht och utrustat med en praktisk separat tvättdel som underlättar vardagen. Bostaden kompletteras av bekvämligheter som elbilsladdare i garage samt ett tillhörande källarförråd om cirka 5–6 kvm, smidigt beläget i samma port. Läget är svårslaget. Vid Stora torget hittar du ICA Maxi (öppet 06–23 året runt) och några hundra meter bort ligger en nyöppnad Lidl och Coop. Barkarbystadens busstorg ligger precis intill och pendeltågsstationen nås på några minuters promenad – inom kort öppnar även tunnelbanan (2027) med uppgång ett stenkast från bostaden. Med bil når du enkelt E18 och tar dig till Mall of Scandinavia, Stockholm City eller Arlanda på cirka 20 minuter. För dig som uppskattar naturen finns Järvafältets naturreservat på bekvämt promenadavstånd. Här väntar gröna strövområden, motionsspår och vackra vyer. Inom några minuter med bil når du också Görvälns Slott, Görvälnsbadet, Brukets skidbacke och Viksjö golfbana – perfekt för den aktiva livsstilen.