Logotyp av Notar
Logotyp av Notar

Harpsundsvägen 80A

Bandhagen / Högdalen, Stockholms kommun

Visa på karta

2 245 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    41 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns
    Avgift
    4 641 kr/mån
    Driftkostnad
    9 028 kr/år

Byggår
2012
Förening
BRF Högdalstorget I
Pris/m²
54 756 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
En trappa upp på Harpsundsvägen 80A väntar denna hemtrevliga och välplanerade 2:a från 2013 med öppen planlösning och genomgående fina ytskikt. Här möts ni av ett modernt kök med vita luckor, svart kakel och gott om arbetsyta samt förvaring. Köket är fullt utrustat med kyl, frys, spis, ugn och diskmaskin och ligger i social öppen planlösning mot vardagsrummet, där matplatsen skapar en naturlig avgränsning mellan rummen. Bostaden erbjuder även ett separat sovrum samt en stor, delvis inglasad balkong i lugnt gårdsläge där ni kan njuta av morgon- och förmiddagssolen. Det helkaklade badrummet går i smakfulla färger och är utrustat med golvvärme, wc samt duschhörna. I anslutning till hallen finns platsbyggd förvaring. Lägenheten disponeras idag som en tvåa med separat sovrum. Enligt föreningens dokumentation är bostaden registrerad som en 1,5:a. Brf Högdalstorget 1 ligger med direkt närhet till T-bana och Högdalens centrum som erbjuder ett stort serviceutbud och fantastiska kommunikationer. Högdalen är ett av Söderorts mest växande områden och har genomgått stora förändringar senaste åren. På senare år har Högdalen fått ny simhall, nya fotbollsplaner, förskolor, skatepark och med ett fantastiskt utökat utbud i centrum av restauranger, butiker och service. Med sitt behagliga avstånd till stan och sina goda kommunikationsmöjligheter har Högdalen kommit att bli en uppskattad knytpunkt för Söderorts invånare. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren