Logotyp av BOSTHLM Årsta
Logotyp av BOSTHLM Årsta

Siljansvägen 51, 2 tr

Årsta, Stockholms kommun

Visa på karta

3 075 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    53,5 m²
    Våning
    2 av 3
    Avgift
    4 396 kr/mån
    Driftkostnad
    7 200 kr/år

Förening
HSB BRF Grängen i Stockholm
Energiklass
E
Pris/m²
57 477 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna ljusa och mycket trivsamma tvåa på våning 2 – en smakfullt renoverad bostad med genomtänkta materialval, fina detaljer och ett fantastiskt läge i hjärtat av Årsta. Här möts ni av en harmonisk atmosfär där varje kvadratmeter är välplanerad för att skapa ett hem att verkligen trivas i. Den genomgående planlösningen tillsammans med fönster i två väderstreck ger bostaden ett härligt ljusflöde och en luftig känsla. Lägenheten är genomgående mycket smakfull med bevarade originaldetaljer som tillsammans skapar en fin balans mellan charm och modern komfort. Det stilrena köket erbjuder generösa arbetsytor, god förvaring och plats för matbord där familj och vänner gärna samlas. Här finns all maskinell utrustning som behövs för en bekväm vardag och kökets klassiska utformning bidrar till bostadens tidlösa karaktär.