Logotyp av Bjurfors Skellefteå
Logotyp av Bjurfors Skellefteå

Frögatan 356

Anderstorp, Skellefteå kommun

Visa på karta

1 400 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    68,5 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    3 776 kr/mån
    Driftkostnad
    12 192 kr/år

Byggår
1976
Förening
BRF Frögårdarna
Energiklass
D
Pris/m²
20 438 kr/m²
Premium
Uteplats
Varmt välkommen till Frögatan 356! Här erbjuds en otroligt välplanerad och näst intill totalrenoverad tvåa i direkt markplan. Lägenheten har en välgenomtänkt planlösning med sociala sällskapsytor och genomgående fina och enhetliga ytskikt. Under 2022 genomgick lägenheten en hel del renoveringar som resulterade i nya ytskikt från golv till tak samt ny inredning i hall, kök, vardagsrum, sovrum och badrum. Stilrent och smakfullt renoverat kök som har en modern och öppen planlösning mot vardagsrummet. Vardagsrummet får ett fantastiskt ljusinsläpp via dem generösa fönsterpartierna och blir lägenhetens naturliga samlingsplats för diverse sociala sammanhang. Ett stort och rymligt sovrum som får plats med en dubbelsäng och övriga sovrumsmöbler. Ett ordentligt badrum som kombinerats med tvättstuga, exklusiva material val i form av kakel och klinker samt golvvärme och modern inredning. . Lägenheten stoltserar med sin uteplats i direkt sydöst läge, här kan man njuta av naturens lugn och det är även en utmärkt grund för gröna fingrar att utvecklas på och skapa en harmonisk plats. Här bor du med gångavstånd till centrum och med närhet till bland annat mataffär, natur, skola, förskola, Söders handelsområde och mycket mer! Välkommen att anmäla er på visningen!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Frögårdarna

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling