Logotyp av BOSTHLM
Logotyp av BOSTHLM

Kabelverksgatan 44

Älvsjöstaden, Stockholms kommun

Visa på karta

2 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    61 m²
    Avgift
    4 696 kr/mån
    Driftkostnad
    5 640 kr/år

Förening
BRF Soluret i Älvsjö
Energiklass
D
Pris/m²
44 180 kr/m²
Premium
Hiss
Nu finns möjlighet att förvärva en fantastisk lägenhet mitt i Älvsjöstaden med välplanerade 2 rum och kök på 61 kvm! Lägenhetens hjärta utgörs av stora sociala ytor med kombinerat kök, matplats och vardagsrum. Perfekt för hemmakvällar eller middagsbjudningar. Stort sovrum med plats för både säng, garderober och skrivbord. Rymligt helkaklat badrum som har en egen tvättmaskin med torktumlare. Allt för att underlätta vardagen! Hallen har gott om förvaring i garderoberna längst väggen.Utöver det har bostaden också ett förråd i lägenheten. Här bor du onekligen centralt med närhet till kollektivtrafik och butiker, vilket ger dig bra bekvämligheter och en smidig vardag. Perfekt för dig som vill ha både en lugn och avkopplande miljö samtidigt som du är nära stadens puls.
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av BOSTHLM

Räkna på ditt nya boende

BRF Soluret i Älvsjö

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling