Logotyp av HusmanHagberg Uppsala
Logotyp av HusmanHagberg Uppsala

Dammgatan 56M

Alsike, Knivsta kommun

Visa på karta

1 545 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    50 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns
    Avgift
    3 572 kr/mån
    Driftkostnad
    4 300 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Parkterrassen i Alsike
Energiklass
B
Pris/m²
30 900 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Möjlighet att förvärva en ljus modern 2:a i expansiva Alsike med balkong i soligt sydväst-läge! Modern design och stor miljömedvetenhet präglar denna bostad. Målsättningen med detta nyproduktionsprojekt var att ta tillvara på läget men även området och den vackra Dammparken. Därav finns en väl tilltagen balkong om 9,8 kvm som vetter mot dammen. På byggnadens "baksida" finns generösa entréterrasser vilket ger möjligheten att ställa ut ett par stolar och njuta av morgonsolen. Som boende på Dammgatan erbjuds man närhet till både service och kommunikation. På markplan finns en Coop-butik ett gym (STC). Närmaste busshållplats finner man ett stenkast bort. Alsike är en tätort i Knivsta Kommun som under senare år undergått en kraftig omvandling. Ett boende i Alsike innebär ett boende med närhet till såväl Stockholm som Uppsala.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Parkterrassen i Alsike

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling