Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Grafiska vägen 4A

Almedal, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 895 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    51,5 m²
    Våning
    2 av 9, hiss finns
    Avgift
    4 001 kr/mån
    Driftkostnad
    5 080 kr/år

Byggår
2022
Förening
BRF Stickan
Energiklass
C
Pris/m²
56 214 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
Trivsam och toppmodern tvåa med solig balkong lugnt belägen mot innergården. Det stilrena köket från Marbodal samspelar med vardagsrummet i en öppen och social planlösning, som dessutom förlängs av den härliga balkongen. Rofyllt sovrum och goda förvaringsmöjligheter finns i flera garderober samt en generös klädkammare. Bostaden är utrustad med alla moderna bekvämligheter och har dessutom Skanska SmartaHem, ett smart system som gör det möjligt att enkelt styra funktioner i hemmet via en mobilapp. Här bor du i den välskötta föreningen BRF Stickan med stabil ekonomi. Föreningen erbjuder en trivsam och fin innergård med utemöbler, grillmöjligheter och en lekplats för de små, vilket skapar en trygg och social boendemiljö. Huset byggs efter svanens miljökrav för att bli "Svanenmärkt" samt med smarta lösningar som digitala lås. Läget är optimalt med närhet till allt du behöver. Kommunikationerna är utmärkta med spårvagn som tar dig till stadens puls på bara ca tio minuter. En kort promenad bort finns en stor ICA Maxi för alla inköp och i närområdet finns flera omtyckta restauranger och caféer. Ni bor endast tre hållplatser från Korsvägen nära Avenyns shopping- och nöjesstråk men även med gångavstånd till vackra grönområden.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Stickan

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling