Logotyp av Wallenstedt Fastighetsmäkleri
Logotyp av Wallenstedt Fastighetsmäkleri

Kyrkvärdsvägen 11

Almby, Örebro kommun

Visa på karta

1 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    52,5 m²
    Våning
    1, hiss finns ej
    Avgift
    4 193 kr/mån
    Driftkostnad
    3 000 kr/år

Byggår
1954
Förening
HSB BRF Mälaren i Örebro
Energiklass
E
Pris/m²
24 667 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till en trivsam och smart planerad bostad med genomgående ljusa ytskikt och ett härligt ljusinsläpp. Här erbjuds ett hem med modern känsla, funktionella lösningar och ett lugnt läge med närhet till stadskärnan samt universitet. Bostaden präglas av en harmonisk färgsättning och en enhetlig stil som skapar en inbjudande atmosfär. Det rymliga vardagsrummet erbjuder gott om plats för både soffgrupp och matplats, med stora fönsterpartier som släpper in rikligt med dagsljus och ger en fin kontakt med omgivningen. Köket är praktiskt utformat med bra arbetsytor och förvaring, samt stilrena kontraster mellan ljusa skåpluckor och mörkt kakel. Här finns allt som behövs för en smidig vardag. Sovrummet är rofyllt och generöst tilltaget med plats för dubbelsäng och ytterligare förvaring. Intill finns garderober som bidrar till goda förvaringsmöjligheter. Det helkaklade badrummet är fräscht och modernt med duschhörna i glas, kommod och bra förvaringslösningar. Hallen är välkomnande med plats för avhängning och ytterligare förvaring, vilket gör det enkelt att hålla ordning i hemmet. Här bor du i ett lugnt och trivsamt område med närhet till city, universitet, promenadstråk och service. Ett hem som passar perfekt för dig som söker ett bekvämt boende med stilrena ytor och ett fint ljusflöde
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Mälaren i Örebro

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling