Logotyp av Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Logotyp av Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg

Snörmakarvägen 13

Åkeshov, Stockholms kommun

Visa på karta

2 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    42 m²
    Avgift
    4 300 kr/mån

Byggår
1942
Förening
BRF Väverskan 8
Energiklass
F
Pris/m²
54 643 kr/m²
Upptäck denna charmiga och välplanerade 2-rumslägenhet på attraktiva Snörmakarvägen 13 i Bromma. Med sina 42 kvadratmeter erbjuder bostaden en optimal planlösning där varje kvadratmeter används på bästa sätt. Lägenheten är genomgående med fint ljusinsläpp från flera håll, vilket skapar en ljus och trivsam atmosfär. Köket är modernt utrustat med bland annat diskmaskin, vilket gör vardagen både smidig och bekväm. Det är en perfekt bostad för dig som söker ett lättskött, mysigt hem med karaktär i ett av Brommas lugnaste och grönskande områden. Här bor du med närhet till både natur och stadens bekvämligheter – en livsstil i harmoni med både ro och puls. Missa inte chansen att göra denna pärla till ditt nya hem! Varmt välkommen på visning för att uppleva denna unika möjlighet på plats! Tillhörande förråd finns i källaren och är ca 3 kvm stort. Underbart område med nära till både Brommaplan med all närservice som finns där men också stora grönområden runt Judarnsjön och Åkeshovs Slott. Perfekt för mysiga promenader på egen hand, med din partner och/eller med hunden. Tunnelbana finns både vid Åkeshov och Brommaplan som båda ligger inom kort gångavstånd. Brommaplan är dessutom ett stort bussnav där du kan ta bussar till hela västra och norra Stockholm. Detta är en kommande försäljning. Är du intresserad? Hör av dig till Jonas som är ansvarig fastighetsmäklare!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Väverskan 8

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling